BWCS00493834330J00
Mfr.Part #
BWCS00493834330J00
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant :
20MHz
DC Resistance (DCR) :
13.5Ohm Max
Q @ Freq :
20 @ 10MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.195" L x 0.150" W (4.95mm x 3.81mm)
Current Rating (Amps) :
145 mA
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
2.5 MHz
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.135" (3.43mm)
Tolerance :
±5%
Chilisin Electronics BWCS00493834330J00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD