BWCS0029282110NK00
Mfr.Part #
BWCS0029282110NK00
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Inductance Frequency - Test :
50 MHz
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Ratings :
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Q @ Freq :
50 @ 500MHz
Current Rating (Amps) :
1 A
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Frequency - Self Resonant :
4.1GHz
Inductance :
10 nH
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Tolerance :
±10%
Chilisin Electronics BWCS0029282110NK00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD