BWCS002317154R7J00
Mfr.Part #
BWCS002317154R7J00
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Inductance :
4.7 µH
Size / Dimension :
0.093" L x 0.068" W (2.35mm x 1.73mm)
Supplier Device Package :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max) :
0.060" (1.52mm)
Q @ Freq :
15 @ 7.9MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Current Rating (Amps) :
90 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Features :
DC Resistance (DCR) :
6.4Ohm Max
Frequency - Self Resonant :
40MHz
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Chilisin Electronics BWCS002317154R7J00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD