BWCS0023171533NK00
Mfr.Part #
BWCS0023171533NK00
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Current Rating (Amps) :
500 mA
Current - Saturation (Isat) :
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Supplier Device Package :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant :
2.05GHz
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.093" L x 0.068" W (2.35mm x 1.73mm)
Q @ Freq :
60 @ 500MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance :
33 nH
DC Resistance (DCR) :
270mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.060" (1.52mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Type :
Drum Core, Wirewound
Chilisin Electronics BWCS0023171533NK00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD