BWCS00161008R20K00
Mfr.Part #
BWCS00161008R20K00
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±10%
DC Resistance (DCR) :
2.1Ohm Max
Q @ Freq :
25 @ 100MHz
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Inductance :
200 nH
Size / Dimension :
0.063" L x 0.040" W (1.60mm x 1.02mm)
Frequency - Self Resonant :
900MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.040" (1.02mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Current Rating (Amps) :
200 mA
Chilisin Electronics BWCS00161008R20K00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD