BWCS0016100823NG00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BWCS0016100823NG00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Ratings :
Tolerance :
±2%
Material - Core :
Ceramic
Product Status :
Active
Frequency - Self Resonant :
2.85GHz
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
23 nH
DC Resistance (DCR) :
190mOhm Max
Package :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Series :
BWCS
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height - Seated (Max) :
0.040" (1.02mm)
Q @ Freq :
38 @ 250MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.040" W (1.60mm x 1.02mm)
Features :
Current - Saturation (Isat) :
Shielding :
Unshielded
Current Rating (Amps) :
700 mA
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Type :
Drum Core, Wirewound
Chilisin Electronics BWCS0016100823NG00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD