BVT-M-R00136-5.0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BVT-M-R00136-5.0
Manufacturer
Isabellenhütte
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RESISTOR - ISA-WELD SHUNT, 0.001
Manufacturer :
Isabellenhütte
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.250 L x 0.120 W (6.35mm x 3.05mm)
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Tolerance :
±5%
Package :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Temperature Coefficient :
±80ppm/°C
Ratings :
Series :
BVT
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Failure Rate :
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
5.5W
Resistance :
1.36 mOhms
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.027 (0.69mm)