BU-P1081-36-0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BU-P1081-36-0
Manufacturer
Mueller Electric Co.
Description
TEST LEAD BANANA TO BANANA 36"
Stock
3
In Stock :
3
Manufacturer :
Mueller Electric Co.
Product Category :
Type :
Patch Cord
Configuration :
Banana to Banana
Current Rating :
5A
Voltage - Rated DC :
3kV
Contents :
1 Lead, Black
Current Rating (Amps) :
5A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Connector Type B :
PLUG
2nd Connector :
Miniature Banana Plug, Single
Connector Type A :
PLUG
Wire/Cable Gauge :
20 AWG
Series :
BU
Wire Gauge :
20 AWG
Factory Lead Time :
2 Weeks
Stacking Method :
Vertical Stacking (Both Connectors)
1st Connector :
Miniature Banana Plug, Single
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Published :
2013
Material - Insulation :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Length :
36.0 914.40mm