BTH-050-01-C-D-A-TR
Mfr.Part #
BTH-050-01-C-D-A-TR
Description
CONN HDR 100POS SMD GOLD
Pitch :
0.020 0.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Above Board :
0.168 4.27mm
Stack Height (Mating) :
5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Number of Positions :
100
ECCN Code :
EAR99
Contact Finish Thickness :
50.0μin 1.27μm
Contact Finish :
Gold
Samtec, Inc. BTH-050-01-C-D-A-TR
Header, Outer Shroud Contacts Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.020 0.50mm Surface Mount 100 Positions BTH Gold