BTH-050-01-C-D-A-K
Mfr.Part #
BTH-050-01-C-D-A-K
Description
CONN HDR 100POS SMD GOLD
Pitch :
0.020 0.50mm
Male
HTS Code :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Height Above Board :
0.168 4.27mm
Stack Height (Mating) :
5mm
Packaging :
Tube
Contact Finish Thickness :
50.0μin 1.27μm
Radiation Hardening :
No
Samtec, Inc. BTH-050-01-C-D-A-K
Header, Outer Shroud Contacts Tube 2 Rows 0.020 0.50mm Surface Mount 100 Positions BTH Gold Solder