BT134-600D,127
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BT134-600D,127
Manufacturer
WeEn Semiconductors Co., Ltd
Package / Case
SOT-82
Datasheet
Download
Description
TRIAC SENS GATE 600V 4A SOT82-3
Stock
886
In Stock :
886
Manufacturer :
WeEn Semiconductors Co., Ltd
Product Category :
Thyristors - TRIACs
Triac Type :
Logic - Sensitive Gate
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
5mA
Base Part Number :
BT134
Configuration :
Single
Current - On State (It (RMS)) (Max) :
4A
Surface Mount :
No
Reference Standard :
IEC-60134
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
25A 27A
Packaging :
Tube
Repetitive Peak Off-state Voltage :
600V
Current - Hold (Ih) (Max) :
10mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Elements :
1
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
1.5V
Trigger Device Type :
4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC
Number of Terminations :
3
Voltage - Off State :
600V
Package / Case :
SOT-82
Operating Temperature :
125°C TJ
JESD-30 Code :
R-PSIP-T3
Case Connection :
MAIN TERMINAL 2
HTS Code :
Reach Compliance Code :
not_compliant
Datasheets
BT134-600D,127
WeEn Semiconductors Co., Ltd BT134-600D,127
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    ESDALD18BC/SOD323/REEL 7" Q1/T1
    THREE PHASE RECTIFIER BRIDGE
    DIODE ARRAY SCHOT 100V 10A D2PAK
    DIODE ARRAY GP 600V 20A TO220-3
    DIODE ARRAY GP 200V 10A TO220AB