BSPQ000603046N2H00
Mfr.Part #
BSPQ000603046N2H00
Manufacturer
Pulse Electronics
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
FIXED IND 6.2NH 400MA 250MOHM SM
Manufacturer :
Pulse Electronics
Unshielded
Core Type :
Multilayer
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Current - Saturation (Isat) :
Termination :
Standard
Packaging :
MouseReel
Mounting Style :
PCB Mount
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Self Resonant Frequency :
5.5 GHz
Product :
RF Inductors
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Test Frequency :
500 MHz
Product Type :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.017" (0.43mm)
Tolerance :
±3%
Inductance :
6.2 nH
Application :
RF
Frequency - Self Resonant :
5.5GHz
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Package :
Digi-Reel?
Supplier Device Package :
Brand :
Height :
0.4 mm
Q @ Freq :
20 @ 500MHz
Core Material :
Ceramic
Termination Style :
SMD/SMT
Product Category :
RF Inductors - SMD
Length :
0.6 mm
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Type :
Thick Film
RoHS :
Details
Current Rating (Amps) :
400 mA
Pulse
Saturation Current :
400 mA
Features :
Width :
0.3 mm
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Pulse Electronics BSPQ000603046N2H00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD