BSPQ000603044N2B00
Mfr.Part #
BSPQ000603044N2B00
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
FIXED IND CHIP CERM 4.2NH 500MA
Package :
Digi-Reel?
Current Rating (Amps) :
500 mA
Inductance :
4.2 nH
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
DC Resistance (DCR) :
170mOhm Max
Tolerance :
±0.1nH
Height - Seated (Max) :
0.017" (0.43mm)
Frequency - Self Resonant :
7GHz
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Type :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Q @ Freq :
20 @ 500MHz
Chilisin Electronics BSPQ000603044N2B00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD