BSPQ000603043N3C00
Mfr.Part #
BSPQ000603043N3C00
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
FIXED IND 3.3NH SMD
Height - Seated (Max) :
0.017" (0.43mm)
Supplier Device Package :
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Current Rating (Amps) :
500 mA
Inductance :
3.3 nH
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±0.2nH
Q @ Freq :
20 @ 500MHz
Features :
Frequency - Self Resonant :
7GHz
DC Resistance (DCR) :
170mOhm Max
Type :
Thin Film
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD