BSPQ000402037N5J00
Mfr.Part #
BSPQ000402037N5J00
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Description
FIXED IND 7.5NH SMD
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.32mm)
Tolerance :
±5%
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
DC Resistance (DCR) :
500mOhm Max
Size / Dimension :
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Type :
Thin Film
Q @ Freq :
13 @ 500MHz
Inductance :
7.5 nH
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
300 mA
Supplier Device Package :
Frequency - Self Resonant :
5.6GHz
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD