BSPQ000402034N7H00
Mfr.Part #
BSPQ000402034N7H00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 4.7NH SMD
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Ratings :
Frequency - Self Resonant :
6.7GHz
Product Status :
Active
Shielding :
Unshielded
Type :
Thin Film
Current - Saturation (Isat) :
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Amps) :
350 mA
DC Resistance (DCR) :
350mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.32mm)
Features :
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Series :
BSPQ
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Size / Dimension :
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance :
±3%
Q @ Freq :
13 @ 500MHz
Material - Core :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance :
4.7 nH
Supplier Device Package :
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD