BSPQ000402031N7B00
Mfr.Part #
BSPQ000402031N7B00
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Description
FIXED IND 1.7NH SMD
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Current - Saturation (Isat) :
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Type :
Thin Film
Frequency - Self Resonant :
10.7GHz
Inductance :
1.7 nH
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.32mm)
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Current Rating (Amps) :
700 mA
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±0.1nH
Size / Dimension :
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD