BSPQ000402031N6C00
Mfr.Part #
BSPQ000402031N6C00
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Description
FIXED IND 1.6NH SMD
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Inductance :
1.6 nH
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.32mm)
Tolerance :
±0.2nH
Size / Dimension :
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Type :
Thin Film
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
700 mA
Frequency - Self Resonant :
10.7GHz
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD