BSPQ000402031N1B00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BSPQ000402031N1B00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.1NH SMD
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
1.1 nH
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
850 mA
Product Status :
Active
Tolerance :
±0.1nH
Shielding :
Unshielded
Frequency - Self Resonant :
12.8GHz
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.32mm)
Ratings :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
BSPQ
Size / Dimension :
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Material - Core :
Ceramic
Type :
Thin Film
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
DC Resistance (DCR) :
60mOhm Max
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Supplier Device Package :
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD