BSCQ000603034N3S00
Mfr.Part #
BSCQ000603034N3S00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Type :
Multilayer
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Frequency - Self Resonant :
6.5GHz
DC Resistance (DCR) :
480mOhm Max
Current Rating (Amps) :
320 mA
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
Current - Saturation (Isat) :
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Inductance :
4.3 nH
Material - Core :
Ceramic
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Unshielded
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Tolerance :
±0.3nH
Series :
BSCQ
Features :
Chilisin Electronics BSCQ000603034N3S00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD