BSCQ000603033N4C00
Mfr.Part #
BSCQ000603033N4C00
Tolerance :
±0.2nH
Frequency - Self Resonant :
8.4GHz
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Features :
DC Resistance (DCR) :
290mOhm Max
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Amps) :
410 mA
Inductance :
3.4 nH
Type :
Multilayer
Chilisin Electronics BSCQ000603033N4C00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD