BSCQ000603032N9S00
Mfr.Part #
BSCQ000603032N9S00
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±0.3nH
Current Rating (Amps) :
480 mA
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Frequency - Self Resonant :
9.3GHz
Inductance :
2.9 nH
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Ratings :
Supplier Device Package :
Chilisin Electronics BSCQ000603032N9S00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD