BSCQ000603032N2C00
Mfr.Part #
BSCQ000603032N2C00
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
500 mA
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Tolerance :
±0.2nH
Inductance :
2.2 nH
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Shielding :
Unshielded
Chilisin Electronics BSCQ000603032N2C00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD