BSCQ000603032N2BHR
Mfr.Part #
BSCQ000603032N2BHR
Height - Seated (Max) :
0.013 (0.33mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) :
500mA
Tolerance :
±0.1nH
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Supplier Device Package :
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Size / Dimension :
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Inductance :
2.2 nH
BSCQ
Chilisin Electronics BSCQ000603032N2BHR
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD