BSCQ000603031N7BHR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BSCQ000603031N7BHR
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Product Status :
Active
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
Inductance :
1.7 nH
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Material - Core :
Ceramic
Features :
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) :
680mA
Tolerance :
±0.1nH
Series :
BSCQ
Type :
Multilayer
Supplier Device Package :
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Chilisin Electronics BSCQ000603031N7BHR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD