BSCL003216111R5M00
Mfr.Part #
BSCL003216111R5M00
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance :
1.5 µH
DC Resistance (DCR) :
500mOhm Max
Contact Configuration :
SPST-NO, SPST-NC
Type :
Multilayer
Material - Core :
Ferrite
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height - Seated (Max) :
0.051 (1.30mm)
Features :
Current Rating (Amps) :
80 mA
Current - Saturation (Isat) :
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Series :
BSCL
Q @ Freq :
45 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant :
60MHz
Ratings :
Inductance Frequency - Test :
10 MHz
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Chilisin Electronics BSCL003216111R5M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD