BSCL00201212180L00
Mfr.Part #
BSCL00201212180L00
Package / Case
2 mm x 1.25 mm x 1.25 mm
Shielding :
Shielded
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Test Frequency :
1 MHz
Termination :
Standard
Tolerance :
15 %
Product :
RF Inductors
Termination Style :
SMD/SMT
Inductance :
18 uH
Packaging :
Reel
RoHS :
Details
Package / Case :
2 mm x 1.25 mm x 1.25 mm
Application :
RF
Series :
BSCL
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Height :
1.25 mm
Length :
2 mm
Saturation Current :
5 mA
Core Material :
Ferrite
Core Type :
Multilayer
Width :
1.25 mm
Mounting Style :
PCB Mount
Introducing Fixed Inductors Chilisin Electronics BSCL00201212180L00 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:2 mm x 1.25 mm x 1.25 mm, BSCL00201212180L00 pinout, BSCL00201212180L00 datasheet PDF, BSCL00201212180L00 amp .Beyond Fixed Inductors Chilisin Electronics BSCL00201212180L00 ,we also offer 744029002, 74479887310A, 744025100, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Chilisin Electronics BSCL00201212180L00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD