BSCL00201212180K00
Mfr.Part #
BSCL00201212180K00
Package / Case
2 mm x 1.25 mm x 1.25 mm
Fixed Inductors
Width :
1.25 mm
Height :
1.25 mm
Saturation Current :
5 mA
Tolerance :
10 %
Package / Case :
2 mm x 1.25 mm x 1.25 mm
Termination :
Standard
Length :
2 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Core Material :
Ferrite
Shielding :
Shielded
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Test Frequency :
1 MHz
RoHS :
Details
Inductance :
18 uH
Core Type :
Multilayer
Mounting Style :
PCB Mount
Application :
RF
Series :
BSCL
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product :
RF Inductors
Packaging :
Reel
Introducing Fixed Inductors Chilisin Electronics BSCL00201212180K00 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:2 mm x 1.25 mm x 1.25 mm, BSCL00201212180K00 pinout, BSCL00201212180K00 datasheet PDF, BSCL00201212180K00 amp .Beyond Fixed Inductors Chilisin Electronics BSCL00201212180K00 ,we also offer 744029002, 74479887310A, 744025100, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Chilisin Electronics BSCL00201212180K00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD