BSCL00201212150K00
Mfr.Part #
BSCL00201212150K00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
2 mm x 1.25 mm x 1.25 mm
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
2 mm x 1.25 mm x 1.25 mm
Mounting Style :
PCB Mount
Core Material :
Ferrite
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Inductance :
15 uH
Width :
1.25 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Series :
BSCL
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Packaging :
Reel
Application :
RF
Height :
1.25 mm
Tolerance :
10 %
Test Frequency :
1 MHz
Core Type :
Multilayer
Shielding :
Shielded
RoHS :
Details
Product :
RF Inductors
Termination :
Standard
Saturation Current :
5 mA
Length :
2 mm
Introducing Fixed Inductors Chilisin Electronics BSCL00201212150K00 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:2 mm x 1.25 mm x 1.25 mm, BSCL00201212150K00 pinout, BSCL00201212150K00 datasheet PDF, BSCL00201212150K00 amp .Beyond Fixed Inductors Chilisin Electronics BSCL00201212150K00 ,we also offer 744029002, 74479887310A, 744025100, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Chilisin Electronics BSCL00201212150K00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD