BSCL00201212120K00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BSCL00201212120K00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
2 mm x 1.25 mm x 1.25 mm
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Saturation Current :
15 mA
RoHS :
Details
Packaging :
Reel
Package / Case :
2 mm x 1.25 mm x 1.25 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Width :
1.25 mm
Termination :
Standard
Tolerance :
10 %
Length :
2 mm
Mounting Style :
PCB Mount
Application :
RF
Core Material :
Ferrite
Core Type :
Multilayer
Product :
RF Inductors
Inductance :
12 uH
Shielding :
Shielded
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Height :
1.25 mm
Test Frequency :
2 MHz
Termination Style :
SMD/SMT
Introducing Fixed Inductors Chilisin Electronics BSCL00201212120K00 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:2 mm x 1.25 mm x 1.25 mm, BSCL00201212120K00 pinout, BSCL00201212120K00 datasheet PDF, BSCL00201212120K00 amp .Beyond Fixed Inductors Chilisin Electronics BSCL00201212120K00 ,we also offer 744029002, 74479887310A, 744025100, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Chilisin Electronics BSCL00201212120K00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD