BSCL00201209R33K00
Mfr.Part #
BSCL00201209R33K00
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Shielding :
Unshielded
Current Rating (Amps) :
250 mA
Frequency - Self Resonant :
145MHz
Features :
DC Resistance (DCR) :
550mOhm Max
Current - Saturation (Isat) :
Product Status :
Active
Tolerance :
±10%
Inductance :
330 nH
Ratings :
Type :
Multilayer
Mounting Type :
Surface Mount
Q @ Freq :
25 @ 25MHz
Inductance Frequency - Test :
25 MHz
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package :
Package :
Tape and Reel (TR)
Chilisin Electronics BSCL00201209R33K00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD