BSCL002012092R2L00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BSCL002012092R2L00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Features :
Q @ Freq :
45 @ 10MHz
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
30 mA
Frequency - Self Resonant :
50MHz
Type :
Multilayer
Inductance :
2.2 µH
Series :
BSCL
Tolerance :
±15%
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
DC Resistance (DCR) :
650mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Inductance Frequency - Test :
10 MHz
Product Status :
Active
Ratings :
Material - Core :
Ferrite
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Chilisin Electronics BSCL002012092R2L00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD