BSCH0010050582NKCP
Mfr.Part #
BSCH0010050582NKCP
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Frequency - Self Resonant :
700MHz
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm Max
Tolerance :
±10%
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Inductance :
82 nH
Current Rating (Amps) :
150 mA
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Chilisin Electronics BSCH0010050582NKCP
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD