BSCH001005056N8KCP
Mfr.Part #
BSCH001005056N8KCP
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Product Status :
Active
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance :
±10%
Current - Saturation (Isat) :
Inductance :
6.8 nH
Series :
BSCH
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant :
4.55GHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
DC Resistance (DCR) :
240mOhm Max
Supplier Device Package :
Current Rating (Amps) :
400 mA
Material - Core :
Ceramic
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Type :
Multilayer
Features :
Ratings :
Mounting Type :
Surface Mount
Chilisin Electronics BSCH001005056N8KCP
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD