BSCH0010050568NJCP
Mfr.Part #
BSCH0010050568NJCP
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
FIXED IND 68NH 180MA 920MOHM SMD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
800MHz
DC Resistance (DCR) :
920mOhm Max
Inductance :
68nH
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±5%
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Current Rating (Amps) :
180mA
Pulse Electronics BSCH0010050568NJCP
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD