BSCH001005054N3SCP
Mfr.Part #
BSCH001005054N3SCP
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
FIXED IND 4.3NH 400MA 180MOHM SM
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.3nH
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Inductance Frequency - Test :
100MHz
DC Resistance (DCR) :
180mOhm Max
Current Rating (Amps) :
400mA
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Published :
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Inductance :
4.3nH
1 (Unlimited)
Pulse Electronics BSCH001005054N3SCP
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD