BSCH001005051N5SSM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BSCH001005051N5SSM
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Product Status :
Active
Type :
Multilayer
Shielding :
Unshielded
Current - Saturation (Isat) :
Material - Core :
Ceramic
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Frequency - Self Resonant :
6GHz
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Supplier Device Package :
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Tolerance :
±0.3nH
Inductance :
1.5 nH
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Series :
BSCH
Package :
Tape and Reel (TR)
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Current Rating (Amps) :
400 mA
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
Chilisin Electronics BSCH001005051N5SSM
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD