BSCH001005051N3SCP
Mfr.Part #
BSCH001005051N3SCP
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Package :
Tape and Reel (TR)
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
9GHz
Type :
Multilayer
Material - Core :
Ceramic
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Shielding :
Unshielded
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance :
±0.3nH
Product Status :
Active
Series :
BSCH
Ratings :
Current - Saturation (Isat) :
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Inductance :
1.3 nH
Features :
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Current Rating (Amps) :
400 mA
Supplier Device Package :
Chilisin Electronics BSCH001005051N3SCP
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD