BSCH0010050518NJCP
Mfr.Part #
BSCH0010050518NJCP
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
FIXED IND 18NH 300MA 360MOHM SMD
Frequency - Self Resonant :
2.2GHz
Current Rating (Amps) :
300mA
DC Resistance (DCR) :
360mOhm Max
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Tolerance :
±5%
Inductance :
18nH
BSCH
Pulse Electronics BSCH0010050518NJCP
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD