BQ27520YZFT-G3
- Mfr.Part #
- BQ27520YZFT-G3
- Operating Temperature :
- -40°C~85°C TA
- 260
- Output Voltage :
- 400mV
- Terminal Pitch :
- 0.5mm
- Terminal Finish :
- TIN SILVER COPPER
- Width :
- 2.75mm
- Length :
- 1.75mm
- Power Supplies :
- 3.6V
- Height :
- 625μm
- Supply Voltage :
- 3.6V
- Min Supply Voltage :
- 2.7V
- ECCN Code :
- EAR99
- Analog IC - Other Type :
- POWER SUPPLY MANAGEMENT CIRCUIT
- Radiation Hardening :
- 15
- Operating Supply Current :
- 118μA
- Copper, Silver, Tin
- Number of Cells :
- Base Part Number :
- BQ27520
- Max Supply Voltage :
- 4.5V