BPXX000505158R2T00
Mfr.Part #
BPXX000505158R2T00
Package / Case
2020 (5050 Metric)
Current Rating (Amps) :
1.05 A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Current - Saturation (Isat) :
1.3A
Package / Case :
2020 (5050 Metric)
Inductance :
8.2 µH
DC Resistance (DCR) :
280mOhm Max
Tolerance :
±30%
Size / Dimension :
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Chilisin Electronics BPXX000505158R2T00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD