BPXX00040430680T00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BPXX00040430680T00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Features :
Current - Saturation (Isat) :
500mA
Type :
Package / Case :
1616 (4040 Metric)
Tolerance :
±30%
Ratings :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Current Rating (Amps) :
550 mA
Shielding :
Shielded
DC Resistance (DCR) :
955mOhm Max
Series :
BPXX
Inductance :
68 µH
Material - Core :
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
Frequency - Self Resonant :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Chilisin Electronics BPXX00040430680T00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD