BPSL001915715R6M00
Mfr.Part #
BPSL001915715R6M00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Tolerance :
±20%
Shielding :
Unshielded
Type :
Drum Core, Wirewound
Q @ Freq :
Current Rating (Amps) :
5.3 A
Height - Seated (Max) :
0.280" (7.11mm)
DC Resistance (DCR) :
22mOhm
Product Status :
Active
Material - Core :
Ferrite
Package / Case :
Nonstandard
Ratings :
Features :
Inductance :
5.6 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
40MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Saturation (Isat) :
12A
Series :
BPSL
Supplier Device Package :
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Chilisin Electronics BPSL001915715R6M00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD