BPSL001310641R0MBN
Mfr.Part #
BPSL001310641R0MBN
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current Rating (Amps) :
10 A
Supplier Device Package :
Height - Seated (Max) :
0.250" (6.35mm)
Current - Saturation (Isat) :
11A
Tolerance :
±20%
Series :
BPSL-BN
Type :
Wirewound
Size / Dimension :
0.520" L x 0.390" W (13.21mm x 9.91mm)
Ratings :
Inductance :
1 µH
Frequency - Self Resonant :
100MHz
DC Resistance (DCR) :
6mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Chilisin Electronics BPSL001310641R0MBN
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD