BPSL001309114R7M00
Mfr.Part #
BPSL001309114R7M00
Type :
Drum Core, Wirewound
Current Rating (Amps) :
3.5 A
Height - Seated (Max) :
0.450" (11.43mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Frequency - Self Resonant :
25MHz
Inductance :
4.7 µH
Size / Dimension :
0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Tolerance :
±20%
Series :
BPSL
Current - Saturation (Isat) :
8A
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package :
Material - Core :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
33mOhm Max
Chilisin Electronics BPSL001309114R7M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD