BPSD00080735560M00
Mfr.Part #
BPSD00080735560M00
Inductance :
56 µH
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Height - Seated (Max) :
0.150" (3.80mm)
DC Resistance (DCR) :
280mOhm Max
Current - Saturation (Isat) :
640mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Chilisin Electronics BPSD00080735560M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD