BPSD000807354R7M00
Mfr.Part #
BPSD000807354R7M00
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
DC Resistance (DCR) :
40mOhm Max
Inductance :
4.7 µH
Height - Seated (Max) :
0.150" (3.80mm)
Type :
Current - Saturation (Isat) :
1.6A
Tolerance :
±20%
Frequency - Self Resonant :
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Ratings :
Chilisin Electronics BPSD000807354R7M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD