BPSD00060545121M00
Mfr.Part #
BPSD00060545121M00
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
930mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Inductance :
120 µH
Frequency - Self Resonant :
Current - Saturation (Isat) :
480mA
Size / Dimension :
0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max) :
0.193" (4.90mm)
Q @ Freq :
Chilisin Electronics BPSD00060545121M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD