BPSD000605305R6M00
Mfr.Part #
BPSD000605305R6M00
Height - Seated (Max) :
0.130" (3.30mm)
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Features :
Size / Dimension :
0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Type :
Tolerance :
±20%
Ratings :
Current - Saturation (Isat) :
2.4A
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Inductance :
5.6 µH
Chilisin Electronics BPSD000605305R6M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD