BPSD000605303R3K00
Mfr.Part #
BPSD000605303R3K00
DC Resistance (DCR) :
50mOhm Max
Size / Dimension :
0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Height - Seated (Max) :
0.130" (3.30mm)
Current - Saturation (Isat) :
2.8A
Type :
Inductance :
3.3 µH
Tolerance :
±10%
Chilisin Electronics BPSD000605303R3K00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD